All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Cold Rolled 316L Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-630mm
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled 316L Stainless Steel Round Bar Black Finished with OD 12mm - 250mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Bright Polished 316L Stainless Steel Round Shaft with Diameter 10-300mm ASTM A276 Standard
| Grade: | 316L / 1.4404 / AISI316L |
|---|---|
| Diameter: | 8 - 300mm |
| Length: | 6m/pcs |
Large Diameter 200-400mm Cold Rolled Bright Surface 316L Stainless Steel Rod and Round Bar
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 316L Stainless Steel Bar with Bright Surface and OD 6-630mm
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
EN 10204-3.1 Certified 316L Stainless Steel Round Bar Cold Rolled with Bright Surface
| Material Grade: | 316L / 1.4404 / AISI316L |
|---|---|
| Standard: | ASTM A276/276M |
| Diameter Range: | 8 - 300mm |
H9 H11 Tolerance 316L Stainless Steel Round Bar Cold Rolled Bright Bar Black Bar
| Model Number: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Drawn 316L Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and Diameter 4-300mm
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 316L Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-630mm
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
316L Grade Cold Rolled Stainless Steel Round Bar with Bright Surface for Chemical Industrial Applications
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |

